DrogowyInfo z rynkuTransport

Poczuj się w aucie, jak pilot myśliwca. Oto technologia Huawei AR-HUD

Przyszłość jest dziś?

Huawei przedstawił na Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych AA Mobility w Monachium zaskakującą technologię dla kierowców. Rozwiązanie AR-HUD (augmented reality head-up display), o którym mowa, może w zaawansowany sposób poprawić bezpieczeństwo i zapewnić całkowicie nowe doświadczenia z jazdy.

Huawei AR-HUD to innowacja przeniesiona z filmów SCI-Fi. Gdzie znajdzie zastosowanie?

Dzięki AR-HUD stworzonym przez Huawei przednia szyba stanie się wyświetlaczem FVP (first-person view). Oznacza to pełną integrację technologiczną, która zwiększy bezpieczeństwo kierowcy oraz zapewni funkcje informacyjno-rozrywkowe.

Źródło: Huawei

Jak informuje firma w swojej informacji prasowej AR-HUD to niewielkie urządzenie, które generuje obraz Ultra HD. Dzięki takiemu rozwiązaniu można go wykorzystać do wielu zastosowań. Umożliwia na przykład:

[…] wyświetlanie informacji z deski rozdzielczej, nawigację w trybie rozszerzonej rzeczywistości, usprawnia wspomaganie prowadzenia czy ułatwia kierowanie pojazdem nocą lub w podczas mgły.

Pakiet mobilności to przykład hipokryzji Francji i Niemiec

Ponadto, urządzenie umożliwi wyświetlanie treści rozrywkowych. Co ciekawe, technologia po raz pierwszy została wykorzystana w odrzutowcach w celu poprawy bezpieczeństwa lotu. AR-HUD zostało następnie w innowacyjny sposób dostosowane do motoryzacji.

Źródło: Huawei

Samo urządzenie zapewnia duży kąt widzenia 13°x5°. Oznacza to, że 70-calowy wirtualny obraz jest wyświetlany do 7,5 metrów przed kierowcą. Informacje te pokazywane są na dole, dzięki czemu nie zasłaniają widoku kierowcy i nie utrudniają jazdy.

Technologia umożliwia także nawigację satelitarną, która wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość. Tym samym dopasowuje się do powierzchni drogi i zapewnia dokładne informacje na skrzyżowaniu nawet do trzech pasów ruchu. Dzięki temu znacznie poprawia bezpieczeństwo w czasie jazdy nocą.

Źródło: Huawei

AR-HUD informuje kierowcę także o pobliskich parkingach, restauracjach czy centrach handlowych. Dodatkowo przekazuje wiadomości na temat najbliższych kin czy stacji benzynowych — wszystko w czasie rzeczywistym.  Jak przekazuje Huawei — kierowca, lub pasażer z przodu uzyska możliwość oglądania filmów HD, prowadzenia rozmów wideo, a nawet grania w gry.

Producent zapewnił również, że urządzenie posiada unikalną technologię algorytmiczną, która nie tylko poprawia przejrzystość, ale także eliminuje znużenie w czasie jazdy, znacznie poprawiając komfort.

Przez Brexit i złe warunki pracy w Anglii brakuje 100 tys. kierowców

Huawei AR-HUD to rewolucja na miarę XXI wieku

Jak przekazał Kevin Huang, prezes Huawei General Optical Applications Product Line:

Huawei AR-HUD wykorzystuje innowacyjny silnik wyświetlania optycznego i technologie optyki przestrzennej, aby przełamać ograniczenia tradycyjnych rozwiązań. Stworzyć również zupełnie nowe doświadczenie służące bezpiecznej jeździe. W kolejnych etapach AR-HUD będzie ewoluował w kierunku jeszcze większego obrazu, wyższej rozdzielczości i technologii 3D. Dzięki temu zapewni super wizję, niespotykaną nigdy przedtem.

Huawei będzie nadal inwestować w badania i rozwój technologii optycznych. Rozwinie również szeroką gamę związanych z nimi produktów do zastosowań zarówno w pojazdach jak i innych dziedzinach, przyczyniając się tym samym do rozwoju wielu branż.

– przekazał Huang.

Firma jeszcze nie przekazała, kiedy urządzenie ile będzie kosztowało oraz kiedy trafi na rynek. A jak system sprawdza się w praktyce? W tym celu warto obejrzeć poniższą recenzję wideo.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button