Info z rynkuMagazyny

Amazon otwiera duże centrum przeładunkowe o powierzchni ok. 93 tys m2

W związku z rozwojem e-commerce na całym świecie Amazon otwiera kolejne duże centrum przeładunkowe. Tym razem duży magazyn o powierzchni około 93 tysięcy m2 zostanie otwarty w Jessup w Stanach Zjednoczonych. Planowo pierwsi pracownicy pojawią się na swoich stanowiskach już 22 października.

Amazon otwiera kolejne duże centrum logistyczne w USA

Amazon nieprzerwanie się rozwija. Udowadnia to otwarcie centrum realizacyjnego AVP9 w Jessup w stanie Maryland. Magazyn mieści się w Valley View Business Park i ma powierzchnię miliona stóp kwadratowych, czyli około 93 tysięcy m2.

Z kolei jak informuje portal Standard Speaker, oddział zatrudni do 500 pracowników w pełnym i 650 w niepełnym wymiarze godzin w miesiącach o największym natężeniu ruchu. Tym samym w magazynie będzie możliwa realizacja około 3500 zamówień dziennie.

Amazon w Polsce dał pracę 23 tysiącom ludzi. Teraz szuka nowych osób

Jak informują przedstawiciele firmy, maksymalna liczba inwentarza to 200 000 sztuk. I choć obecnie na miejscu pracuje 150 osób, to centrum będzie w pełni gotowe 22 października. Co ciekawe w całym regionie, Amazon zatrudnia ponad 3000 w pełnym i niepełnym wymiarze godzien. Oprócz centrum w Jessup, w okolicy ma centra w Covington, Pittston i Hazle.

Nowi pracownicy zarobią na początku od 16 do 18,90 dolarów na godzinę. Otrzymają również pełen pakiet świadczeń.

Amazon inwestuje w swoich pracowników

Amazon zapowiedział również, że do 2025 roku zainwestuje 1,2 miliarda dolarów w ramach programu Career Choice. Według tych informacji pracownicy będą mogli się starać, aby firma sfinansowała pełne czesne na studiach wyższych, szkołę średnią, dyplomy GED oraz certyfikaty znajomości języka angielskiego.

Amazon krytykowany za budowę centrum dystrybucyjnego obok slumsów

Gigant e-commerce dodaje również trzy programy edukacyjne obejmujące konserwację i technologię centrów danych, IT oraz badania i projektowanie doświadczeń użytkowników. Jest jednak mały kruczek, ponieważ oferta skierowana jest wyłącznie do tych pracowników, którzy pracują w firmie minimum 90 dni.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button