DrogowyInfo z rynkuTransport

DHL Express dodaje 320 nowych samochodów elektrycznych do swojej floty

DHL Express poinformowało o dodaniu 320 nowych samochodów elektrycznych do swojej floty w Wielkiej Brytanii. O swojej inwestycji spółka poinformowała z okazji Światowego Dnia Pojazdów Elektrycznych EV, które odbyło się 9 września.

DHL Express inwestuje w samochody elektryczne

Jak informuje portal Supply Chain, DHL Express ogłosiła dalsze inwestycje w infrastrukturę ładowania i powiększanie floty pojazdów elektrycznych w Wielkiej Brytanii. W ramach tej strategii do końca 2022 roku dołączy do brytyjskiej floty 320 samochodów z napędem elektrycznym.

Spółka uruchomiła program pilotażowy w 2019 roku, kiedy samochody elektryczne wyjechały na ulice Londynu. Testy się powiodły, dlatego zadecydowano o kontynuowaniu programu i wprowadzeniu kolejnych pojazdów w całym kraj.

Obecnie dodatkowe 50 elektrycznych furgonetek wyjechało na angielskie drogi, natomiast według planów do końca przyszłego roku wyjedzie 220 pojazdów EV. Co więcej, jak wynika z informacji DHL Express, nowe pojazdy pojawią się przede wszystkim w głównym miastach kraju. Oznacza to, że zobaczymy je między innymi w Birmingham, Leeds, Manchesterze i Glasgow.

Źródło: DHL Express

Grupa Deutsche Post DHL wprowadziła inwestycje rzędu 7 miliardów euro, których głównym celem jest osiągniecie zerowej emisji do 2050 roku. Według tej strategii długoplanowej firma planuje zwiększyć flotę pojazdów elektrycznych do 80 000 na drogach już do 2030 roku.

Idzie nowe? Kurierzy DHL w Polsce zaczęli rozwozić przesyłki rowerami

Jak przekazał Richard Crook, dyrektor ds. floty w DHL Express:

Jesteśmy zachwyceni, że możemy ogłosić kolejny krok w naszej podróży do elektryfikacji dzięki tym nowym, najlepszym w swojej klasie pojazdom. Zarówno nasze pojazdy, jak i, co równie ważne, nasze plany szkolenia kierowców nabierają tempa, ponieważ zaczynamy elektryfikować naszą flotę w całej Wielkiej Brytanii.

Crook przyznał również, że:

Do końca roku wprowadzimy do naszej firmy ponad 100 dodatkowych pojazdów elektrycznych. Nasza mapa drogowa będzie kontynuowana i przyspieszana w kierunku osiągnięcia naszych celów. Wiele z głównych miast Wielkiej Brytanii ciężko pracuje nad ograniczeniem emisji i poprawą jakości powietrza, a my planujemy odegrać ważną rolę we wspieraniu tych działań.

DHL Express chce inwestować w infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych

Dziś największym problemem nie jest jedynie wysoka cena samochodów elektrycznych oraz ich notabene niskie zasięgi. Największą bolączką kierowców takich pojazdów jest fakt, że infrastruktura na tym etapie nie jest na tyle rozwinięta, aby były realną i atrakcyjną alternatywą dla samochodów z napędem tradycyjnym. Widać to zwłaszcza w naszym kraju, gdzie na palcach jednej ręki można policzyć stacje ładowania w niektórych miastach, nie wspominając już o małych miejscowościach.

samochody elektryczne
Źródło: DHL Express

Podobny problem jest w Wielkiej Brytanii, co zaznaczył Richard Crook w swojej wypowiedzi. Przekazał, że firma zainwestuje w infrastrukturę ładowania w ponad 20 miejscach „aby firma mogła kontynuować rozbudowę zielonej floty„. Według analiz Deloitte Wielka Brytania musi zainwestować nawet 18 miliardów funtów w infrastrukturę ładowania i zwiększyć liczbę obecnych punktów ponad dziesięciokrotnie.

DHL Express został oficjalnym partnerem nowego filmu o Jamesie Bondzie

Wszystko po to, aby zaspokoić popyt na samochody elektryczne, który najbliższych latach zdecydowanie wzrośnie. Tym bardziej że od 2030 roku w Wielkiej Brytanii wejdzie zakaz sprzedaży nowych samochodów z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi. Transport jest największym źródłem emisji dwutlenku węgla w Wielkiej Brytanii, odpowiadając za około 27%.

 

 

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button