PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerceInfo z rynku

Amazon w Polsce dał pracę 23 tysiącom ludzi. Teraz szuka nowych osób

Amazon poinformował, że od 2020 roku stworzył 5 tysięcy nowych miejsc pracy. Tym samym zatrudnia obecnie 23 tysiące osób w naszym kraju, ale to nie wszystko, ponieważ planuje kolejne rekrutacje. Ponadto od 2012 roku, koncert wygenerował w naszym kraju inwestycje o łącznej wartości 12 mld złotych. A to z kolei przełożyło się na kolejne miliardy złotych wpompowane w naszą gospodarkę.

Amazon w Polsce — zarobki i dodatki

Jak informuje Amazon w Polsce, firma oferuje zatrudnienie zarówno w działach operacyjnych, jak i obsłudze klienta oraz IT. Do tej pory koncern wybudował dziesięć centrów centrum logistycznych, w których również potrzebuje ludzi do pracy. Presję zwiększa notoryczne zwiększanie zapotrzebowania na zakupy online, które w dobie pandemii znacznie zwiększyły swoją popularność.

Dodatkowo jak przekonują przedstawiciele firmy, ciągłe inwestycji korporacji w rozwój logistyczny w naszym kraju, wpłynął także na poprawę sytuacji finansowej partnerów handlowych. Tym samym jak wskazano w materiale prasowym, firma stworzyła bezpośrednio i pośrednio ponad 51 tysięcy miejsc pracy w Polsce.

Amazon wybuduje pierwsze w pełni zrobotyzowane centrum dystrybucji

Jak wyjaśniono:

Według raportu firmy Keystone, przedsiębiorstwa należące do łańcucha dostaw Amazon (oferujące m.in. usługi budowlane, transportowe, usługi w zakresie nieruchomości oraz różnego rodzaju usługi profesjonalne) w ubiegłym roku przyczyniły się do utworzenia 18 tys. miejsc pracy, a współpracujący sprzedawcy – kolejnych 10 tys. Oznacza to, że Amazon zapewnia pośrednio i bezpośrednio miejsca pracy dla ponad 51 tys. osób na terenie całego kraju.

Ile zarabia się w Amazon Polska?

Co ciekawe, Amazon w ramach programu „Postaw na Swój Rozwój” zapewnia pokrycie kosztów szkoleń pracownikom centrów logistycznych. Maksymalny koszt szkolenia zawodowego wynosi do 26 tysięcy złotych. Pracownicy centrów logistycznych mogą liczyć na stawkę godzinową w wysokości od 22,50 złotych brutto oraz premię miesięczną do 15% za frekwencję indywidualną i produktywność zespołu.

Firma zapewnia także świadczenia — prywatną opiekę medyczną, darmowy dojazd do pracy na wybranych trasach, ciepłe posiłki za 1 zł (bezpłatne w okresie świątecznym). Ponadto zapewnia prywatne ubezpieczenie zdrowotne.

Rynek magazynowy w Europie jest bardzo zróżnicowany cenowo

Amazon w Polsce działa już od 2014 roku i posiada dziesięć centrów logistycznych w naszym kraju. Według szacunków od 2012 roku inwestycje tej korporacji doprowadziły do wytworzenia ponad 12 mld złotych wartości dodanej w polskiej gospodarce.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button