PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerceInfo z rynku

InPost coraz bardziej się rozrasta. Posiada już 14 tysięcy Paczkomatów

Paczkomaty InPost pojawiają się w całej Polsce, co udowadnia ostatnia instalacja urządzenia w Sejnach (woj. Podlaskie). Miasteczko ma raptem 5000 mieszkańców, ale nie jest to istotne dla firmy, która chce rozszerzyć działalność w całym kraju. Tym samym automat stał się 14-tysięcznym urządzeniem zainstalowanym w Polsce, a prezes Rafał Brzoska obiecuje, że to dopiero początek ekspansji spółki.

InPost zwiększa zasięgi. Paczkomatów jest już 14 tysięcy w Polsce

Jak przekazał Rafał Brzoska, Paczkomaty InPost pojawiają się wszędzie tam, gdzie istnieje taka potrzeba. A w związku z nagłym rozwojem e-commerce, łatwy dostęp do urządzeń jest oczekiwany przez coraz większą liczbę klientów. Jak stwierdził właściciel firmy:

Nowe Paczkomaty nie tylko instalujemy w ekspresowym tempie, ale do tego w ramach programu Green City lokujemy urządzenia przy współpracy z władzami samorządowymi i lokalnymi społecznościami – tak, aby nasze urządzenia w sposób harmonijny wtapiały się w tkankę miejską.

Dodatkowo, by jeszcze bardziej niwelować ślad węglowy obiegu paczki w ostatniej mili – do miast partnerskich trafiają zeroemisyjne samochody elektryczne. Przy nowo stawianych urządzeniach kładziemy także innowacyjną kostkę brukową oczyszczającą powietrze i wprowadzamy Paczkomaty autonomiczne – zasilane energią słoneczną.

InPost wprowadza nową usługę, która przypadnie wielu klientom

Oprócz innowacji Brzoska wyznał, że klienci sami zwracają się do firmy o pilną instalację urządzeń w swojej najbliższej okolicy:

Wciąż wielu klientów pisze do nas, bo chce mieć bliżej do naszych maszyn. Dlatego stawiamy tak mocny nacisk na rozwój naszej sieci w mniejszych miastach i na wsi. Paczkomaty są witane z entuzjazmem, gdyż rozwiązują wiele problemów lokalnych społeczności – gdzie mieszkańcy muszą często jechać kilka czy kilkanaście kilometrów do najbliższego punktu pocztowego. Dzięki nam mogą łatwo nadawać swoje paczki i zamawiać towary z odległych sklepów. Paczkomaty stały się nieodłącznym elementem infrastruktury publicznej – zarówno w dużych miastach, jak i w małych miejscowościach.

InPost dodatkowo przekonuje, że Paczkomaty są najkorzystniejszą formą zakupów pod kątem wspierania środowiska naturalnego. Według firmy zamówienie paczki do urządzenia niweluje emisję dwutlenku węgla nawet o 75% w stosunku do bezpośredniej dostawy.

Rzeszów przystępuję do programu InPost Green City. Co miasto osiągnie?

Spółka przekazała również, że w 2020 roku dzięki swoim działaniom ograniczono emisję CO2 nawet o 180 tysięcy ton. Wszystko przez ograniczenie transportu samochodowego, co z kolei przełożyło się na poprawę powietrza i obniżenie zanieczyszczeń środowiska.

 

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button