Info z rynkuTransport

Toyota po kolizji zawiesza samojezdne pojazdy w wiosce olimpijskiej

Samochód zderzył się z niepełnosprawnym.

Toyota zawiesza wykorzystywanie samojezdnych pojazdów e-Palette w wiosce olimpijskiej po kolizji z paraolimpijczykiem. Mimo że pojazd ledwo się poruszał, to zderzył się z poruszającym się po drodze niedowidzącym sportowcem. Wzbudziło to pewne obawy branży, a także samych producentów samochodów, którzy szybko zareagowali na potencjalne niebezpieczeństwo.

Toyota zawiesza program pojazdów autonomicznych w wiosce olimpijskiej

Jak informuje CNN Business, mimo niskiej prędkości, samojezdny pojazd Toyoty poruszający się po wiosce olimpijskiej, zderzył się z niedowidzącym sportowcem. Dyrektor generalny firmy Akio Toyoda przeprosił za to zdarzenie, twierdząc, że choć pojazdy poruszają się z prędkością 1 do 2 km/h wokół Wioski Olimpijskiej w Tokio, to zagrożenie nadal istnieje:

To pokazuje, że autonomiczne pojazdy nie są jeszcze dostosowane do normalnych dróg.

Zautomatyzowane pojazdy e-Palette stworzone przez Toyotę, miały pomagać w transporcie sportowcom Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tokio. Samochody były zasilane bateriami, dzięki czemu były zeroemisyjną wizytówką firmy. Co więcej, dostosowano je również do zawodników na wózkach inwalidzkich, a także posiadały liczne udogodnienia dla innych osób niepełnosprawnych. Niestety, mimo niskich prędkości samochód uderzył w japońskiego niedowidzącego zawodnika judo Arimitsu Kitazono.

Jak informuje CNN, kiedy mężczyzna przechodził przez przejście w wiosce olimpijskiej, pojazd e-Palette uderzył w niego z małą prędkością. I choć pojazd był pod ręczną kontrolą operatora, to ten nie zdawał sobie sprawy, że Kitazono nie wie o nadjeżdżającym autobusie.

Zawodnik doznał kontuzji nogi oraz urazu głowy, na szczęście jego stan jest dobry. Niestety, w wyniku incydentu sportowiec nie wystąpi na najbliższych rozgrywkach, do których się przygotowywał przez ostatnie lata. Z tego powodu przedstawiciele firmy Toyota oświadczyli, że:

Chcielibyśmy wyrazić nasze najszczersze przeprosiny dla osób, które zostały ranne w wyniku tej niefortunnej kolizji i życzymy im szybkiego powrotu do zdrowia. Chcielibyśmy również przeprosić za wszelkie niedogodności powstałe wobec osób korzystających z naszych pojazdów mobilnych w Wiosce Olimpijskiej.

Toyota i Volkswagen wstrzymują produkcję przez braki mikrochipów

Obecnie wszystkie pojazdy autonomiczne, które do tej pomagały paraolimpijczykom, zostały wstrzymane. Trwa dochodzenie w tej sprawie przez policję i firmę.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button