Info z rynkuTransport

Jeśli pracownicy linii Delta się nie zaszczepią, to będą płacić karę

Wiele firm czekało na informację, że Pfizer w końcu uzyskał pełną aprobatę amerykańskiej Agencji Żywności i Leków. Z tego powodu amerykańskie korporacje zaczęły wymagać od swoich pracowników pełnego zaszczepienia przeciwko COVID-19. Prym wiedzie w tym Delta Airlines, ponieważ zapowiedziała, że będzie wymagać comiesięcznych opłat od osób, które jeszcze tego nie zrobiły.

Pracownicy Delta Airlines muszą być zaszczepieni przeciwko COVID-19. Inaczej będą płacić kary

Jak przekazał Bloomberg, Delta Airlines nałoży aż 200 dolarów comiesięcznej kary finansowej dla pracowników, którzy nie zaszczepili się na COVID-19. Jest to pierwsza tak duża korporacja amerykańska, która zaczęła nakładać takie wymogi sanitarne.

Nową politykę wewnętrzną przekazał dyrektor generalny Delty — Ed Bastian. Stwierdził on, że 75% pracowników jest już zaszczepionych, ale to wciąż za mało, aby uchronić całą kadrę. Niestety przez wzgląd na rosnące liczby przypadków zachorowań na indyjską mutację koronawirusa, zarząd firmy zadecydował o nagłym przyspieszeniu całej akcji proszczepiennej.

Opłata karna będzie dotyczyła wszystkich pracowników, którzy nie zdążą się zaszczepić do 1 listopada. Ponadto, jak informuje Bloomberg, osoby niezaszczepione będą zmuszone do noszenia masek we wszystkich pomieszczeniach ze względów bezpieczeństwa. Ponadto już od 12 września tacy pracownicy będą musieli co tydzień zgłosić się na testy na koronawirusa.

Chińskie restrykcje na lotniskach wpływają na wzrost stawek cargo

Delta Airlines stosuje kary finansowe „na zachętę”

Linia lotnicza oświadczyła, że comiesięczne opłaty mają zachęcić pracowników do zaszczepienia się przeciwko COVID-19, ponieważ firma ponosi duże ryzyko w przypadku zachorowania kogoś z załogi. Wszystko dlatego, że może dojść do sytuacji, że dane loty zostaną odwołane, lub przesunięte przez brak wystarczającej liczby pracowników. Osoby te w tym czasie muszą bowiem odbywać wymaganą kwarantannę.

Dodatkowo firma przekazała, że pobyt w szpitalu osoby chorej na COVID-19 może kosztować nawet 50 tysięcy dolarów, co w dobie pandemii jest dodatkowym obciążeniem finansowym. A z racji redukcji kosztów, wszelkie próby ograniczenia wydatków są wskazane za wszelką cenę.

Z kolei jak informuje Reuters, Chris Riggins, rzecznik prasowy Air Line Pilots Association w Delta Airlines, powiedział, że związek nie zamierza sprzeciwiać się proponowanej dopłacie. Wszystko dlatego, że nie wpłynie ona na plan opieki zdrowotnej, który związek wynegocjował z linią lotniczą dla swoich członków.

Okazuje się, że wszyscy pracownicy Delta Airlines, którzy byli w ostatnich tygodniach hospitalizowani, nie byli zaszczepieni przeciwko COVID-19.

American Airlines i Southwest Airlines, również wymagają szczepienia u swoich pracowników. Pierwsza z podanych linii oferuje nawet dodatkowy dzień wolny dla swojej kadry, oraz bonus finansowy w wysokości 50 dolarów.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button