Info z rynkuTransport

Idzie nowe? Kurierzy DHL w Polsce zaczęli rozwozić przesyłki rowerami

Kurierzy DHL Express w Polsce coraz częściej przesiadają się zamiast tradycyjnych busów. I choć na razie nie zobaczymy zbyt często ich na polskich ulicach, to zmiana wywołała bardzo pozytywne reakcje wśród wielu internautów. Wszystko przez pewne zdjęcie, które zostało udostępnione na popularnej grupie rowerowej na Facebooku. Elektryczne rowery DHL Chariot mogą na stałe zmienić pracę kurierów w miastach.

Elektryczny rower cargo DHL Chariot ułatwi kurierom dowożenie przesyłek

Na grupie Cargo Bike Poland na Facebooku jeden z użytkowników udostępnił zdjęcie, na którym widzimy kuriera DHL Express na specjalnie przygotowanym rowerze cargo. Pan Paweł zrobił zdjęcie na jednym z warszawskich ulic, które podpisał:

Zdaje się premiera na warszawskim osiedlu. Dziś wracając z przedszkola mijałem tego miłego pana. Zanim wsiadł wymienił się spojrzeniami z kierowcą siedzącym w nieprawidłowo zapakowanym dostawczaku innej firmy kurierskiej. DHL brawo!

Źródło: Paweł Kwiatkowski, Facebook, grupa: Cargo Bike Poland

DHL rozwija Punkty Obsługi Paczek. Ma ich już ponad 12 tys.

Jak wskazuje DHL Express rower to specjalnie przygotowany model DHL Chariot, którego wprowadzono do floty dopiero w 2021 roku. Konstrukcja powstała dzięki współpracy z firmą Cargo Cycling, a „chariot” dosłownie oznacza „rydwan”.

Portal DailyWeb wskazał również, że w pierwszej fazie pojazdy wprowadzono w sześciu holenderskich miastach: Amsterdamie, Rotterdamie, Utrechcie, Groningen, Hadze i Lejdzie. Jak przekazał Luuk Nijland z Cargo Cycling:

Rower został rzeczywiście dopracowany w 21 punktach, aby umożliwić kurierowi na rowerze optymalne wykonywanie swojej pracy. Uważamy, że dzięki swojej solidności i jakości Chariot może naprawdę zrobić różnicę w dostawach na ostatnich odcinkach.

Jak wskazał producent, Chariot jest wytrzymały, jednocześnie będąc bardzo zwrotnym. Co ciekawe, jego promień skrętu wynosi 4,7 metra, dzięki czemu kurier może bez problemu skręcać na ulicy. Kurier ma także dobrą widoczność wokół siebie, co pozwala mu zachować kontakt z innymi użytkownikami drogi. Za nim znajduje się bagażnik mający pojemność 1500 litrów. Rower wyposażono także we wspomaganie elektryczne.

rower dhl cargo
Źródło: DHL.com

Pojazd wyposażono w oświetlenie LED oraz specjalne przegródki, które służą  do optymalnego załadunku na czas pracy. Ma także wzmocnione drzwi boczne oraz oddzielną szufladę na małe paczki. Dla bezpieczeństwa wyposażono go w podwójne zamki elektryczne, mocną i stabilną ramę stalową oraz wspornik pedałów. W kolei dla ułatwienia pracy, na kierownicy zamontowano uchwyt na telefon rowerowy lub skaner.

DHL kupuje 12 elektrycznych samolotów, których ładowanie trwa 30 minut

DHL inwestuje w rozwiązania proekologiczne. Chariot to jedynie początek

Jak przekazał Ronald Leunisse, Dyrektor Zarządzający DHL Express Netherlands

Chariot to kolejny duży krok na naszej drodze do bezemisyjnych dostaw. […] Do 2025 roku chcemy zapewnić 70% naszej własnej „pierwszej i ostatniej mili” na całym świecie za pomocą ekologicznych pojazdów, takich jak rowery i samochody elektryczne. […] To ambitny cel, który wymaga inteligentnych rozwiązań, a Chariot jest tego dobrym przykładem.

 

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button