Info z rynku

Wojsko Polskie inwestuje w Mercedesy. Kontrakt opiewa na 115,9 mln PLN

Wojsko Polskie zakupiło nowe ciężarówki Mercedes Benz Zetros 3348AS 6×6 oraz naczepy Dobrowolski NC wz. 21.  Zwycięska oferta przetargowa trafiła do konsorcjum Dobrowolski Sp. z o.o. wraz z Autobox Innovations Sp. z o.o. sp. j. i Top Gun Anna Goryca. Zaoferowała ona pojazdy za 115,9 mln PLN.

Wojsko Polskie wybrało Mercedesy zamiast Jelczy

Informacje potwierdził mjr Krzysztof Płatek w związku z pytaniami redakcji Zespołu Badań i Analiz Militarnych. Odnosiły się one do zakupu nowych pojazdów służących do transportu czołgów i ciężkiego sprzętu gąsienicowego. Wybór wspomnianego konsorcjum odbył się 2 sierpnia i pokonało ono innego kandydata do przetargu — firmę Jelcz Sp. z o.o.

Zgodnie z dokumentami i deklaracją zamawiającego, o którym pisze ZBIAM.pl, Wojsko Polskie otrzyma 31 zestawów pozwalających na transport czołgów. Dotyczy to pojazdów produkcji zachodniej, dzięki czemu zamówione ciągniki siodłowe wraz z naczepą niskopodwoziową mogą dysponować ładownością na poziomie 60 ton.

Elektryczna ciężarówka Nikola Tre napotkała poważny problem techniczny

Jak przekazała redakcja ZBIAM.pl:

Zwycięskie konsorcjum zaoferowało cenę 115,9 mln PLN. Dodatkowo kontrakt ma obejmować opcję umożliwiającą zamówienie kolejnych zestawów (w sumie 78).

Po podpisaniu umowy i rozpoczęciu dostaw, będą to kolejne ciągniki siodłowe marki Mercedes Benz w parku sprzętowym Wojska Polskiego. Obecnie w linii znajdują się także pojedyncze egzemplarze Mercedes-Benz Actros 3353AS.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

6 Komentarze

  1. Jako kierowca WP gratuluje wyboru i cieszę się że Jelcz po raz kolejny nie wydymał MON-u oby więcej tak trafnych decyzji.

    Mercedes jest o kilkanaście poziomów jakości. Na Jelczem 💪

  2. To jest śmieszne bo te wersje Mercedesa są zamówione jako komercyjne pomalowane na zielone a w wojsku niemieckim są ZETROSY opancerzone przeznaczone dla wojska ciekawe jak to zamawiają w polskim wojsku no śmiech na sali 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button