Bez kategoriiLotniczyTransport

Następca bankrutującego Alitalia otrzymał pozwolenie ENAC. Oto ITA

Linia będzie konkurować m.in. z Wizzair i Ryanair na trasach krajowych.

Włoskie linie lotnicze Italia Trasporto Aereo (ITA) otrzymały pozwolenie od włoskiego urzędu lotnictwa cywilnego (ENAC) na swoją działalność. Oznacza to, że operator już 15 października zastąpi przewoźnika Alitalia, który od wielu miesięcy zmaga się z problemami finansowymi.

ITA — nowy włoski przewoźnik zastąpi upadającą Alitalia

Jak przekazała agencja Reuters 18 sierpnia włoski urząd lotnictwa cywilnego udzielił pozwolenia liniom ITA. Jest to wynik wielomiesięcznych sporów z Unią Europejską na temat roli państwa w ratowaniu przewoźnika i ciągnących się negocjacji w sprawie wsparcia finansowego. Decyzja ma również wspomóc pracowników upadającej linii Alitalia.

We Włoszech powstaje droga ładująca samochody elektryczne

Obecnie około 7000 specjalistów z 11000-osobowej załogi Alitalii jest w trakcie przymusowych urlopów. Z tego powodu nowy przewoźnik będzie mógł przejąć doświadczone osoby w celu zapewnienia ciągłości pracy.

Potwierdzają to włoskie media, które informują o żądaniach włoskiego ministerstwa przemysłu o zatrudnieniu przez ITA co najmniej 2750 do 2950 pracowników Alitalii jeszcze w tym roku. Następnie liczba ta ma zwiększyć się do 5550-5700 w 2025 r. Jak dodatkowo wskazuje agencja Reuters — nawet cztery tysiące pracowników dołączy do działów obsługi i konserwacji.

ITA już na starcie będzie posiadała flotę 52 samolotów, która ma wzrosnąć do 78 samolotów w roku 2022. Planowo operator będzie posiadał 205 maszyn do 2025 roku.

Sprzedaż biletów rozpoczęła się 15 sierpnia, a głównymi konkurentami linii będą Ryanair i Wizz Air. Obie linie stale operują na trasach w Italii, więc nowy przewoźnik będzie musiał odbudować siatkę połączeń krajowych.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button