Info z rynkuKolejowyLotniczyTransport

Kanada: Nie szczepiłeś się? Nie skorzystasz z transportu krajowego

Kanada wprowadza obowiązek szczepień przeciwko COVID-19 dla pasażerów samolotów, pociągów i statków wycieczkowych. Mimo że kraj posiada jeden z największych odsetek osób zaszczepionych, to w i tak w ramach zwiększonej kontroli bezpieczeństwa, władze nie zezwolą na transport osób niezaszczepionych. Ustawa spotkała się z aprobatą największych krajowych linii lotniczych.

Kanada wprowadza obowiązkowe szczepienia dla osób korzystających z transportu krajowego

Jak informuje Forbes, Kanada wprowadza nowe obostrzenia, które dotkną osoby odmawiających zaszczepienia przeciwko COVID-19. Mimo że w kraju w pełni zaszczepiło się ponad 63% populacji, a ok. 72% przyjęło pierwszą dawkę, to i tak władze kraju uważają, że powinny zostać wprowadzone dodatkowe obostrzenia.

Kraj ten naciska na to zdecydowanie mocniej niż sąsiednie Stany Zjednoczone, które ma bardziej liberalne podejście do obowiązku szczepień. Dodatkowo rząd ogłosił, że do jesieni będzie wymagał pełnego zaszczepienia wszystkich osób, pragnących skorzystać z samolotów, pociągów lub rejsów wycieczkowych.

Jak przekazał podczas konferencji prasowej minister transportu Kanady Omar Alghabra:

[…] Wymóg szczepień obejmuje wszystkich podróżujących komercyjnymi liniami lotniczymi, pasażerów pociągów jeżdżących między prowincjami. Wymóg ten będzie dotyczyć także pasażerów dużych statków morskich z noclegiem, takich jak statki wycieczkowe.

Zarządzenia wejdą już na jesień, dzięki czemu wszyscy chętni będą mieli czas się zaszczepić. Na informacje pozytywnie zareagował narodowy przewoźnik kraju — AirCanada. W oświadczeniu przekazanym mediom zaznaczono, że rządowe propozycje sanitarne są akceptowalne w przeciwdziałaniu kryzysu transportowego. Jest to bowiem „mile widziany krok naprzód w ewoluujących środków ochrony zdrowia i bezpieczeństwa pracowników linii lotniczych, klientów i wszystkich Kanadyjczyków.”

Litwa zablokuje transport publiczny niezaszczepionym na COVID-19

Kanada otworzyła granicę, ale jest jeden haczyk

Kanada ostatnio otworzyła granicę dla wszystkich w pełni zaszczepionych obywateli USA, którą zamknęli w marcu 2020 roku. Obecnie wszyscy podróżni, muszą korzystać z aplikacji ArriveCan, która weryfikuje status szczepienia przy wjeździe do kraju. Bez dowodu zaszczepienia przeciwko COVID-19, nie można przekroczyć granicy.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button