Info z rynku

Truckers Gym przy niemieckiej autostradzie A5 już otwarta!

UTA wsparła Fundację Truckers Life w budowie nowej siłowni Truckers Gym na stacji paliw Europa Park w Herbolzheim w Niemczech przy autostradzie A5. Na nowej, bezpłatnej siłowni Truckers GYM na świeżym powietrzu znajduje się szereg urządzeń do ćwiczeń, gdzie podróżujący, a zwłaszcza zawodowi kierowcy, mogą wykonywać proste ćwiczenia fitness, które pomogą im się zrelaksować i aktywnie zregenerować w czasie przerwy w pracy lub podróży.

Oficjalna uroczystość inauguracyjna

Uroczyste otwarcie obiektu odbyło się w środę 18 sierpnia w godzinach 10:00-15:00. Dla gości przygotowano barwny program imprezy, w tym zawody sprawnościowe, a także liczne nagrody i niespodzianki. Dodatkowo każdy kierowca, który weźmie udział w imprezie, otrzyma drobne upominki od partnera przedsięwzięcia i Truckers Life.

Wsparcie ze strony dostawcy usług mobilności UTA

Nowa siłownia została wybudowana dzięki wsparciu firmy UTA, dostawcy usług mobilnych. UTA należąca do Grupy Edenred, przekazała środki finansowe ze swojego funduszu „Together we care„, który został uruchomiony w celu wsparcia wybranych projektów i inicjatyw podczas pandemii koronawirusa. „Together we care” jest elementem globalnej inicjatywy pomocowej Grupy Edenred „More than Ever„. „

UTA od dziesięcioleci jest niezawodnym partnerem dla kierowców. Angażuje się również w ochronę zdrowia kierowców w ich pełnym wyzwań codziennym życiu. Od wielu lat wspieramy inicjatywę DocStop, a dzięki naszym kampaniom „We care for you” pomagaliśmy kierowcom ciężarówek dbać o ich zdrowie i codzienną higienę podczas szczytowych faz pandemii koronawirusa. Cieszę się, że teraz wraz z Truckers Life możemy wspierać kierowców ciężarówek będących w trasie i ułatwiać im aktywność sportową, która dzięki takim siłowniom może być łatwo włączona w ich  codzienną rutynę pracy i stanowić zdrową przeciwwagę dla długich godzin za kierownicą – mówi Carsten Bettermann, CEO w UTA.

Truckers GYM – ogólnoeuropejska sieć siłowni plenerowych

Truckers GYM to jeden z flagowych projektów polskiej organizacji pozarządowej Fundacji Truckers Life, która działa na rzecz poprawy zdrowia i bezpieczeństwa kierowców zawodowych. Projekt zakłada budowę bezpłatnych siłowni plenerowych na największych parkingach w Europie.

Według „Raportu o stanie zdrowia kierowców zawodowych” opublikowanego przez Truckers Life Foundation, około 80% kierowców ma nadwagę lub cierpi na otyłość I lub II stopnia, a 53% kierowców w ogóle nie ćwiczy. „Te dane są naprawdę alarmujące. Jako Fundacja, której celem jest poprawa stanu zdrowia kierowców zawodowych, nie możemy przechodzić obok nich obojętnie. W 2021 roku konsekwentnie realizujemy naszą misję, a otwarcie nowego obiektu na stacji paliw Europa-Park w Herbolzheim jest jej ważnym elementem – mówi Anna Kuzynin, project manager w Truckers Life.

Działania profilaktyczne wspierające kierowców ciężarówek

Fundacja Truckers Life działa już od ośmiu lat i skupia się wyłącznie na grupie zawodowej kierowców.

Mamy świadomość, że nasza misja nie kończy się na wybudowaniu siłowni, bo to dopiero połowa sukcesu. Dlatego oprócz budowania obiektów podejmujemy też działania świadomościowe – uczymy dobrych nawyków żywieniowych i pokazujemy w jaki sposób rozpocząć przygodę ze sportem. Pamiętajmy – zdrowy kierowca to kierowca bezpieczny. Bardzo się cieszę, że firma UTA podziela wartości, które reprezentuje Fundacja. Jest mi także niezmiernie miło powitać UTA w gronie Partnerów Fundacji Truckers Life – mówi Natalia Janiszewska, rzecznik prasowy Truckers Life.

Nowa siłownia na terenach Europa-Park jest już 107. obiektem tego typu w Europie i 23. w Niemczech. Pełną listę wszystkich siłowni Truckers Gyms można znaleźć na stronie: https://truckerslife.eu/pl/mapa-silowni

Projekt Truckers GYM odbywa się pod patronatem UTW, Esporg i Kravag Par-king.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button