PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Info z rynkuPrzemysł 4.0

Blockchain logistyczny VeChain podbija chiński rynek karmy zwierzęcej

VeChain, czyli blockchain wykorzystywany w łańcuchach dostaw, planuje zdobyć chiński rynek karmy dla zwierząt. System śledzenia przesyłek, który jest przez niego oferowany, z sukcesem przydaje się na całym świecie. Teraz może on zawojować wielomiliardowy rynek, który może powiększyć jego zasięgi. 

Twórcy VeChain poinformowali, że zadecydowali o planach podbicia chińskiego rynku karmy dla zwierząt. W tym celu spółka planuje wprowadzić rozwiązania na rynku, który w samym 2020 roku wynosił ponad 1 miliard dolarów.

O tym jak istotna i innowacyjna jest powyższa technologia w logistyce, pisaliśmy w tym artykule:

Technologia VeChain zmieni logistykę. Czy to blockchain przyszłości?

W wielkim skrócie, polega na instalowaniu specjalnych czujników, które można zidentyfikować i np. monitorować temperaturę produktów w transporcie. To tylko oczywiście część pozytywów wynikających z wykorzystywania technologii VeChain.

Tymczasem jak informuje portal Beingcrypto.pl branża, w którą celuje spółka, nie korzysta z żadnych dedykowanych i ujednoliconych standardów technologicznych. To sprawia, że cały rynek zmaga się z podróbkami i nieświeżymi dostawami karm, a także różnych standardem przygotowania pokarmów. Jak przekazał serwis Beingcrypto:

VeChain planuje stworzenie protokołu śledzenia opartego na blockchain. Dzięki niemu producenci karmy będą mogli skutecznie rozwiązywać problemy związane z bezpieczeństwem biologicznym i zdrowiem zwierząt. Twórcy planują zrealizować swoją wizję poprzez trzy główne zasady: “dowód pochodzenia”, “dowód składników” i “możliwość śledzenia całego łańcucha wartości”.

Dzięki pierwszej opcji, klienci będą mogli identyfikować i weryfikować jakość i standardy produktów. Z kolei dzięki „dowodowi składników” klienci mogą sprawdzić, czy składniki wykorzystane w kupowanych produktach spełniają normy i czy na pewno są wysokiej jakości. Jak przekonują producenci, trzecia opcja jest najistotniejsza.

[…] ”możliwość śledzenia całego łańcucha dostaw” zapewnia zdolność blockchain do zwiększenia wydajności w całym wewnętrznym łańcuchu dostaw firmy. Jest to szczególnie korzystne w przypadku wycofania produktu z rynku. Dzięki większej możliwości śledzenia firmy i zaangażowane strony mogą szybko namierzyć problematyczne partie.

VeChain zdobywa kolejne rynki dzięki wspieraniu logistyki

W ostatnich miesiącach szpitale w San Marino i z Cypru zaczęły korzystać z VeChain do wystawiania certyfikatów COVID-19. Technologia pomogła również w logistyce szczepionek, między innymi w sprawdzaniu czy wakcyny były utrzymywane w odpowiedniej temperaturze.

Co więcej, według informacji prasowych, deweloperzy już uzgadniają pierwsze kontrakty z największymi producentami karmy dla zwierząt w Chinach. To jednak jak wskazują twórcy dopiero początek drogi wspierania logistyki poprzez korzystanie z nowoczesnej technologii blockchain.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button