PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
KolejowyTransport

Niedługo rusza budowa III linii metra w Warszawie. Wybrano wykonawcę

Metro Warszawskie niedługo będzie miało III linię, składającą się z 6 przystanków. Najkorzystniejsza oferta została już wybrane z przetargu Prac przedprojektowych – ETAP I – PRAGA – III linii metra wraz ze Stacją Techniczno-Postojową (STP) Kozia Górka w Warszawie. Inwestycja będzie kosztowała 19 mln złotych.

Do prac przedprojektowych III linii metra w Warszawie zgłosiło się trzy firmy, które zmieściły się w budżecie 33,8 mln złotych. Oferty wahały się od 19,2 mln zł do 27,8 mln zł brutto:

  • ILF CONSULTING ENGINEERS POLSKA Sp. z o.o.,
  • EGIS POLAND Sp. z o.o.
  • BIURO PROJEKTÓW „METROPROJEKT” Sp. z o.o. – Lider Konsorcjum.

Metro Warszawskie poinformowało o rozstrzygnięciu przetargu na prace przedprojektowe dla I odcinka III linii metra Stadion – Gocław. Budową zajmię się firma ILF CONSULTING ENGINEERS POLSKA Sp. z o.o. która wyceniła prace wykonawcze najtaniej. Firma od kilku lat zajmuje się dokumentacją projektową dla metra.

Warszawa zakupiła tramwaje, które nie mieszczą się na przystankach

Jak przekazał Maciej Czerski z zespołu prasowego Metra Warszawskiego:

Mówimy o odcinku linii M3 o długości 8 kilometrów, który liczy sześć stacji: Dworzec Wschodni, Mińska, Rondo Wiatraczna, Ostrobramska, Jana Nowaka-Jeziorańskiego oraz stacja Gocław. Poza tym przez firmę zostanie również przygotowana dokumentacja pod przygotowanie przetargu pod budowę stacji techniczno-postojowej na Koziej Górce w Warszawie.

Firma ma 18 miesięcy na przygotowanie dokumentacji hydrogeologicznej i geologiczno-inżynierskiej. Musi również przygotować specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych.

Metro Warszawskie w końcu się powiększa

Jak przekazało Metro Warszawskie, III linia metra:

[…] zostanie poprowadzona ze stacji Stadion Narodowy. Stamtąd M3 pojedzie na kolejne stacje: Dworzec Wschodni, Mińska, Rondo Wiatraczna, Ostrobramska, Jana Nowaka-Jeziorańskiego i stację Gocław. Oprócz tego, w kolejnym etapie budowy, powstanie też odgałęzienie prowadzące do Stacji Techniczno-Postojowej na Koziej Górce.

Kraków będzie miał premetro! Wizualizacja robi wrażenie [WIDEO]

Według informacji podanych przez Metro Warszawskie, o wyborze zadecydowała cena (60%). Dodatkowymi elementami, na które pozytywnie wpłynęła decyzja ostateczna były:

[…] dodatkowe doświadczenie koordynatora (7%), projektantów w specjalności architektonicznej (7%), konstrukcyjno-budowlanej (7%), inżynieryjnej kolejowej (7%), geologa (7%), a także wykonanie uproszczonego projektu koncepcyjnego (5%).

Źródło: Transport-Publiczny

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button