E-commerceInfo z rynku

Amazon zaprzecza doniesieniom o przyjmowaniu bitcoinów jako płatności

Plotki o tym, że Amazon będzie akceptował kryptowaluty, szybko rozniosły się po Internecie. O sprawie pisały największe portale w tym BBC i Nasdaq. Tymczasem okazało się, że informacje opierały się jedynie na ofercie pracy, jaką firma Jeffa Bezosa udostępniła. Nic poza tym, choć i tak narobiło to sporo namieszania.

Zacznijmy od tego, że Jack Dorsey, czyli szef Twittera przekazał, że na jego platformie będzie można wykorzystać kryptowaluty, w tym Bitcoina, jako oficjalną metodę płatności. Szef popularnego serwisu stwierdził, że wirtualne płatności są przyszłością e-commerce i dzięki nim będzie można opłacać usługi na Twitterze. Dotyczy to m.in. reklam, subskrypcji oraz innych dodatków, które mają pojawić się na platformie.

Amazon wybuduje pierwsze w pełni zrobotyzowane centrum dystrybucji

Na wieść o tym, kryptowaluty od razu odbiły się od dna, a sam Bitcoin poszybował do góry. Największą niespodziankę sprawiła jednak plotka, że Amazon będzie akceptować płatności bitcoinem do końca bieżącego roku. Dzięki temu cena poszybowała do niemal 40 tysięcy dolarów, a to całkiem sporo, ponieważ jeszcze przed paroma tygodniami osiągał cenę poniżej 30 tysięcy.

Problem jedynie w tym, że firma zaprzeczyła tym insynuacjom już w poniedziałkowy wieczór. Plotki opierały się bowiem na niepotwierdzonych informacjach z londyńskiej gazety City A.M. Według źródeł „insidera”, cytowanego przez czasopismo, wprowadzenie kryptowalut na serwisie miało być jedynie kwestią czasu. Ta informacja, podchwycona zresztą przez ekspertów sprawiła, że Bitcoin poszybował aż o 14,5% w górę i sprawiła, że cena nieprzerwanie rośnie.

Amazon będzie akceptować Bitcoin?

Tymczasem okazuje się, że na razie zwolennicy kryptowalut muszą obejść się smakiem. Jak stwierdził rzecznik Amazona:

Niezależnie od naszego zainteresowania przestrzenią, spekulacje, które pojawiły się wokół naszych konkretnych planów dotyczących kryptowalut, nie są prawdziwe. […] Pozostajemy jednak skupieni na sprawdzeniu, w jaki sposób może to wyglądać dla klientów robiących zakupy w naszym serwisie.

Amazon pozwany przez… fundusz emerytalny. To kolejny problem firmy

Mimo to możliwe, że jest coś jednak na rzeczy. Amazon w dniu 22 lipca zamieściło ogłoszenie o pracę dla lidera produktu walut cyfrowych i blockchain. Może to sugerować, że na największej platformie e-commerce na świecie już wkrótce dojdzie do rewolucji, a to z kolei wpłynęłoby z czasem na cały rynek sprzedaży internetowej.

Źródło: Reuters

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button