PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Info z rynkuTransport

RPA: Ruch w kapsztadzkim porcie wstrzymany przez… atak hakerski

RPA. Atak hakerski zakłócił operacje kontenerowe w południowoafrykańskim porcie w Kapsztadzie. Dodatkowo cyberatak dotyczył portu w Durban, najbardziej ruchliwym terminale żeglugowym w Afryce Subsaharyjskiej.

RPA – atak hakerski na główny port w kraju przyblokował terminale i dostawy

Jak informuje Reuters, Cape Town Harbour Carriers Association przekazał w e-mailu do swoich pracownik, że:

Proszę zauważyć, że systemy operacyjne portu zostały zaatakowane cybernetycznie i nie będzie ruchu ładunków, dopóki system nie zostanie przywrócony.

Na dodatek strona internetowa południowoafrykańskiego przedsiębiorstwa Transnet nie działała w ostatni czwartek. Firma na co dzień obsługuje główne porty w RPA, w tym w Durban i w Kapsztadzie, oraz zarządza ogromną siecią kolejową, która transportuje minerały i inne towary na eksport.

Przedstawiciele korporacji potwierdzili, że aplikacje IT doświadczają zakłóceń i obecnie identyfikują przyczynę. Jednakże jak przekonuje portal Marine Link, Transnet potwierdził, że jego terminale mają problem techniczny i obecnie prowadzone jest dochodzenie wewnętrzne.

To kolejny cyberatak, który uderzył w terminale i przedsiębiorstwa paliwowe w ostatnim czasie. W maju doszło bowiem do ataku na czołowego operatora rurociągów w USA, który finalnie doprowadził do zastojów na zachodnim wybrzeżu.

USA: Czołowy operator rurociągów w kraju ofiarą potężnego cyberataku

Firma została zmuszona do zapłacenia okupu, dzięki któremu odblokowano kolejne dostawy baryłek ropy. FBI odzyskało 2,3 mln dolarów w kryptowalutach już w czerwcu, ale wciąż poszukują sprawców.

Źródło: Euronews.next

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button