E-commerceInfo z rynku

Poczta Polska stworzy automaty paczkowe. Zadecyduj, gdzie mają stanąć

Poczta Polska dołącza do spółek pocztowych mających w swojej ofercie automaty paczkowe. Oznacza to, że wyrośnie konkurencja Paczkomatów InPost, Allegro oraz AliExpress z państwowych pieniędzy. Co ciekawe, spółka sama poprosiła internautów o sugerowanie miejsca, w którym maszyny zostaną zainstalowane.

Poczta Polska planuje zbudować 2000 automatów paczkowych już do końca 2022 roku. Uzupełnią one sieć punktów odbiorów przesyłek w całym kraju. Wszystko dlatego, że są niezwykle popularne i w rzeczywisty sposób pomagają klientom korzystanie z oferty.

Idea jest ważna, ponieważ usługi kurierskie, ekspresowe i paczkowe, są jednym z filarów nowej strategii rozwoju Poczty Polskiej w latach 2021-2023. Co więcej, jak przekazano w oficjalnym materiale prasowym spółki:

[…] Rosnący trend zakupów internetowych, ściśle powiązany z oczekiwaniami klientów w zakresie wygodnej dostawy zamówionego towaru. Wyznacza on bieżące standardy logistyczne i przyspiesza działania Spółki w zakresie rozwoju kolejnego kanału dostaw – do automatów paczkowych.

Nie ma co jednak ukrywać, że ze wzrostem e-commerce oraz znaczenia Paczkomatów InPost na rynku, Poczta Polska została niejako zmuszona do wprowadzenia innowacji. I całkiem zresztą dobrze, ponieważ to sprawi, że ostateczną korzyść osiągnie klient detaliczny. Konkurencja zawsze jest bowiem korzystna dla rozwoju branży.

Biedronka będzie otwarta w niedzielę, dzięki umowie z Pocztą Polską

Poczta Polska inwestuje w automaty paczkowe. Rośnie konkurencja Paczkomatów?

Jak przekazał Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej:

Rosnący rynek e-commerce sprzyja rozwojowi usług kurierskich. Stawiamy na stworzenie multikanałowej oferty, która daje klientom możliwość elastycznego wyboru formy dostawy. Zgodnie ze strategią, równolegle z rozwojem sieci punktów odbioru, pracujemy intensywnie nad rozbudową sieci automatów paczkowych. Do końca przyszłego roku udostępnimy naszym klientom 2000 szt. nowych maszyn.

Aby rozwinąć się automatów paczkowych, Poczta Polska zaprosiła do współpracy spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe, deweloperów, samorządy lokalne oraz właścicieli nieruchomości. W takim wypadku zainteresowani będą mogli się zgłaszać, wypełniając formularz na tej stronie.

Haczykiem jest informacja, że miejsce powinno być na terenie osiedli mieszkaniowych, w pobliżu rozwiniętej zabudowy komercyjnej lub mieszkalnej, centrów komunikacyjno-przesiadkowych, pasaży handlowych.

Poczta Polska wznowiła przyjmowanie paczek z 11 krajów. Skąd zmiany?

Co to oznacza? A to, że wszelkie uzgodnienia formalne będą analizowane indywidualnie, ale do najważniejszych elementów branych pod uwagę, będą:

[…] lokalizacja, dostępność 24h/7 dni w tygodniu, dogodny podjazd dla kuriera lub ogólnodostępny parking. Ważna jest możliwość podłączenia do sieci elektrycznej oraz minimalnie 5 m.b. powierzchni z możliwością rozbudowy.

Wszystko to jednak sprawia, że już niedługo codziennym widokiem będą automaty paczkowe na każdym rogu. A to z kolei oznacza mniej kolejek i szybsza obsługa finalna.

Źródło: Poczta Polska

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button