E-commerceInfo z rynku
Gorące newsy

Żabka stworzyła nową usługę pocztową, której konkurencja może jedynie zazdrościć

Żabka rozwija się z każdym miesiącem, mimo początkowych trudności związanych z wprowadzeniem niedzieli niehandlowej. Sieć sklepów w przeciwieństwie do konkurencji wykorzystał nowe przepisy na swoją korzyść. Teraz na wieść o kolejnych utrudnieniach wprowadzanych przez rząd PiS, sieć zabezpiecza się na wszelki wypadek. I może być realną konkurencją np. dla Paczkomatów InPost.

Żabka powoli staje się pełnoprawną placówką pocztową

Już od 15 lipca w sklepach Żabka jest dostępna usługa „Zostaw paczkę w Żabce„. Klienci nie muszą drukować etykiet — jedynie mają podać numer telefonu i adres odbiorcy. Strona, na której klienci muszą złożyć zamówienie to www.paczki.zabka.pl.

Jak przekazała popularna sieć w swoim komunikacie prasowym, wystarczy:

[…] pozostawić przesyłkę w wybranym sklepie Żabka, z którego odbierze ją inny klient. Paczkę można odebrać w dogodnych dla siebie godzinach, podobnie jak każdą inną przesyłkę, podając kod odbioru. Promocyjna cena usługi to tylko 0,99 zł.

Pierwsza samoobsługowa Żabka otwarta! Żappka Store, to przyszłość

Norbert Kruk, franczyzobiorca sieci Żabka z Poznania, poinformował, że nowa usługa będzie w realny sposób pomagać klientom:

Wszelkie dodatkowe usługi, ułatwiające klientom codzienne życie są bardzo popularne również w prowadzonej przeze mnie Żabce. Cieszę się zatem, że sieć wprowadza kolejne rozwiązanie, dzięki któremu, klienci przy okazji zakupów będą mogli zostawić lub odebrać paczkę z tego samego sklepu w ramach nowej usługi.

Nie ma jednak co ukrywać, że usługa w realny sposób przyczyni się do popularyzacji usług pocztowych, które są dostępne w Żabce. Wytrącają argumenty Solidarności oraz ustawodawców z PiS, którzy za wszelką cenę, nie bacząc przy tym na potrzeby klientów i firm, chcą zakazać handlu w niedzielę.

W jaki sposób nadać paczkę w Żabce?

Jak przekazano w komunikacie:

Założenia usługi „Zostaw paczkę w Żabce” są bardzo proste. Nie trzeba drukować etykiet, wystarczy oznaczyć odręcznie paczkę odpowiednim numerem przesyłki i pozostawić ją w wybranym sklepie. Odbiorca ma 2 dni na zgłoszenie się po przesyłkę, którą odbiera z tego samego sklepu, w którym została nadana, podając sprzedawcy kod odbioru. Istnieje również możliwość nadania przesyłki za pobraniem, w tym przypadku jej wartość nie może przekroczyć 1000 zł.

Paczkomaty InPostu mogą stanąć przy kościołach

Głównym operatorem technologicznym jest Pointpack S.A., integrator sieci handlowych i firm kurierskich. Jak przekazała Paulina Żmijowska, Kierownik ds. Marketingu&PR tej firmy:

Zostaw paczkę w Żabce” to przykład kolejnej usługi, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom klientów, a także lokalnych mieszkańców, i małych okolicznych firm. Nowe rozwiązanie może okazać się bardzo korzystne dla osób korzystających z portali aukcyjnych lub platform zakupowych. Zwłaszcza takich, w których następuje bezpośredni odbiór zakupów od sprzedawcy. Dzięki tej usłudze nie będzie już konieczności spotkania się osobiście i umawiania się w konkretnym terminie. W ten sposób łatwo przekazać sobie wzajemnie określone produkt.

Żabka będzie konkurować… z Pocztą Polską, Paczkomatami i automatami Allegro?

Działania Żabki mogą również odbić się na najbliższej konkurencji — niska cena usług i dostępność sklepów może być realną alternatywą np. dla Paczkomatów InPost lub do coraz popularniejszych automatów paczkowych Allegro.

Biedronka będzie otwarta w niedzielę, dzięki umowie z Pocztą Polską

Rozwój usług tej sieci może również zmusić inne sklepy do rozwoju podobnych usług. Nie ma co bowiem ukrywać, że sklepy takie jak Kaufland czy ostatnio Biedronka — wykorzystały przepisy pocztowe w ustawie o zakazie handlu w niedzielę. Dzięki temu coraz więcej sklepów wielkopowierzchniowych może także działać w pełni legalnie w każdy dzień tygodnia.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

6 Komentarze

  1. Inpost kiedyś też posiadał taką usługę – kosztowała 4 zł i umożliwiała przechowanie przesyłki w paczkomacie. Chyba się nie przyjęła, bo już jej nie ma.

    1. Żabka rozszerza obecnie swoje usługi pocztowe w obawie zaostrzenia ustawy o zakazie handlu w niedzielę która określa minimalny procent przychodu z usług pocztowych na tle całego przychodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button