Logicor stawia magazyn dla farmacji
Logicor zakończył budowę dedykowanego obiektu logistycznego, który będzie jednym z najbardziej innowacyjnych centrów dystrybucji produktów leczniczych i pochodnych na rynku szpitalnym i farmaceutycznym. Inwestycja o powierzchni 17 960 mkw. powstała w Strefie Przemysłowej Pass w Błoniu k. Warszawy.
Obiekt logistyczny Błonie składa się z powierzchni magazynowej (16 650 mkw.) oraz przestrzeni socjalno-biurowej (750 mkw.). Został on w pełni zaprojektowany oraz wykonany z uwzględnieniem wszystkich potrzeb magazynowania produktów farmaceutycznych.
Tylko obiekty o najwyższej jakości są w stanie spełnić rygorystyczne wymagania branży farmaceutycznej dotyczące składowania leków. Nowa realizacja w Błoniu to przemyślana inwestycja, która spełnia oczekiwania naszego klienta zarówno pod względem standardów technologicznych, jak i lokalizacji. Obiekt został zrealizowany w oparciu o strategię zrównoważonego rozwoju Logicor, standard BREEAM z oceną Very Good i z zastosowaniem dodatkowych ekologicznych środków. Naszym celem jest wdrażanie takich innowacyjnych rozwiązań we wszystkich nowych projektach – powiedział Bartosz Mierzwiak, Dyrektor Zarządzający CEE & Northern Europe w Logicor.
Logicor stawia na eko w magazynach dla farmacji
Logicor jak większość graczy na rynku inwestycji magazynowych podąża za trendami ekologicznymi. Tym samym, budynek w Błoniu został wyposażony w panele fotowoltaiczne. Dodatkowo zostanie wyposażony w oświetlenie LED ze wsparciem czujników ruchu.
Zgodnie z polityką Logicor wszystkie nowe obiekty certyfikujemy w standardzie BREEAM Very Good. Ponadto zaproponowaliśmy najemcy szereg rozwiązań proekologicznych. Budynek wyposażony został w panele fotowoltaiczne, które mogą w całości zasilić klimatyzację części biurowej. Instalacja paneli solarnych jest wystarczająca do podgrzania wody. Cały obiekt posiada najwyższy standard instalacji oświetlenia LED z pełną automatyką DALI w tym czujniki ruchu i światła dziennego. Instalacja została zaprogramowana zgodnie z wytycznymi klienta, aby zmaksymalizować oszczędności w zużyciu energii – powiedział Ernest Ziółkowski, Head of Project Management CEE w Logicor.
Obiekt wyposażony został również w instalację szarej wody. Wszystkie tereny zielone wokół budynku zaplanowano z wykorzystaniem lokalnych gatunków roślin odpornych na suszę. Uzupełnione to zostało projektem zieleni i licznie zasadzonymi drzewami na działce. W ramach projektu zrealizowano również dwie stacje do ładowania samochodów elektrycznych – każda o mocy 22kW.
Znajdziesz nas w Google News