PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Info z rynkuTransport

Pierwszy rejs Penfield Marine, będący neutralny pod kątem emisji CO2

Przewieziono aż milion baryłek ropy naftowej.

Penfield Marine może pochwalić się pierwszym rejsem neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla. Na co dzień firma zarządza tankowcami, jednak dzięki współpracy z grupą finansową Macquarie, udało się przeprowadzić pierwszego neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla rejsu firmy Penfield.

Jak informuje portal Offshore Energy, pierwszy neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla rejs został zrealizowany przez M/T Seaways Hatteras. Jest to statek należący do International Seaways dzięki offsetowi węglowemu. Umowa obejmuje to emisje związane z balastowaniem statku, pozycjonowaniem do odbycia rejsu, załadunkiem oraz wszystkimi operacjami i rozładunkiem w porcie.

Penfield Marine inwestuje w zeroemisyjne środki transportu

Statek załadował aż milion baryłek ropy naftowej w Brazylii. Celem głównym było dostarczenie ich do wielu portów w Azji Południowo-Wschodniej, w tym do Singapuru i Malezji. Operacja zakończyła się 24 czerwca 2021 r.

W 2021 zamówiono najmniej statków handlowych od 12 lat. Nastał kryzys?

Tim Brennan dyrektor generalny Penfield, przekazał, że:

Realizacja tego pierwszego neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla rejsu była efektem doskonałej współpracy z International Seaways. Według nas to dopiero początek długotrwałej współpracy. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację tych wysiłków na zasadzie platformy z pulami, które obsługujemy.

Dekarbonizacja w przemyśle żeglugowym jest jedną z najistotniejszych zmian w przemyśle, które w realny sposób mogą zminimalizować negatywny wpływ

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button