Info z rynkuLotniczyTransport

Hapag-Lloyd na Ukrainie. Armator otwiera biuro w Odessie

Hapag-Lloyd otworzył 29 czerwca 2021 roku nowe biuro na Ukrainie. Zostanie ono zlokalizowane w Odessie, gdzie prace ma znaleźć 21 osób.

Jak podaję Hapag-Lloyd, do otwarcia biura przekonał firmę potencjał gospodarczy i strategiczny Ukrainy. Kraj położony na północnym wybrzeżu Morza Czarnego i Morza Azowskiego, jest drugim co do wielkości krajem europejskim pod względem powierzchni. Jednocześnie Ukraina zajmuje strategiczne położenie geograficzne pomiędzy Unią Europejską a Rosją.

Zdaniem przedstawicieli firmy, różnorodne zasoby mineralne oraz największa na świecie produkcja rolna sprawiają, że Ukraina jest atrakcyjnym rynkiem eksportowym dla Hapag-Lloyd. Kraj ten jest również ważnym krajem importu, m.in. elektroniki, maszyn i dóbr konsumpcyjnych. Ponadto na Ukrainie działają jedne z największych międzynarodowych firm na świecie, co stwarza wiele możliwości dla przewoźników oceanicznych – wynika z komunikatu Hapag-Lloyd.

Raben

Wzrost gospodarczy tego kraju jest przekonujący i wielu ukraińskich klientów już teraz polega na usługach Hapag-Lloyd. Otwierając nasze nowe biuro w tym kraju, wyrażamy uznanie dla doskonałego rozwoju biznesu i ogromnych szans, jakie widzimy na tym rynku” – mówi Juan Pablo Richards, Senior Managing Director Region South Europe w Hapag-Lloyd.

Nowe biuro będzie zlokalizowane w nadmorskiej Odessie i będzie miejscem pracy dla 21 pracowników.

Armator aktywnie inwestuje w statki

Otwarcie biura Hapag-Lloyd na Ukrainie to nie jedyny przejaw ekspansji armatora morskiego. Kilka dni temu Hapag–Lloyd ogłosił zakup sześciu kontenerowców o pojemności 23 500+ TEU. Statki mają mieć silniki dwupaliwowe, wykorzystujące skroplony gaz ziemny (LNG). Dostawy rozpoczną się w 2024 r.

Armator aktywnie działa na płaszczyźnie ekologicznej. Jak sam zaznacza, w średnim terminie koncentruje się na skroplonym gazie ziemnym jako rozwiązaniu, które może przyczynić się do ochrony klimatu.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button