Intralogistyka

Firma Mobile Industrial Robots rozpoczęła współpracę z Koch Industries

Autonomiczne roboty mobilne zyskują coraz większe grono zwolenników.

Mobile Industrial Robots, światowy lider rynku autonomicznych robotów mobilnych (AMR), ogłosił nawiązanie strategicznej współpracy z jedną z największych prywatnych firm na świecie – Koch Industries.

Współpraca pomiędzy MiR i Guardian Industries, spółką zależną Koch Industries, rozpoczęła się w 2020 roku. W celu optymalizacji wydajności i wewnętrznego przepływu pracy Guardian Industries przetestował różne rozwiązania w zakresie automatyzacji transportu wewnętrznego. Obejmowało to wdrożenie robotów MiR w dwóch zakładach w USA w ramach projektów pilotażowych. Sukces obydwu projektów zaowocował zawarciem umowy pomiędzy Koch Industries i MiR. Pozwoliło to na dalszą, globalną ewaluację tej technologii.

Antonio Blanco, który pełni rolę Global Category Manager w Guardian Industries przekazał, że:

Zawarliśmy strategiczną umowę z MiR, ponieważ posiada on zdolności i szeroką wiedzę, aby wspierać nas w usprawnianiu i optymalizacji naszych operacji logistycznych. MiR oferuje elastyczne rozwiązania automatyzacyjne, które możemy dostosować do naszych bieżących i przyszłych potrzeb. Wdrażamy tę technologię w wielu obiektach, ponieważ postrzegamy MiR jako długoterminowego partnera. Ma bowiem doświadczenie i możliwości, które mogą nam pomóc w osiąganiu celów w zakresie produktywności.

Dzięki pięciu autonomicznym robotom mobilnym MiR posiada najszerszą na rynku gamę robotów AMR, które mogą przejąć różne zadania transportowe. Dotyczy to na przykład przenoszenia mniejszych części po ciężkie ładunki o wadze do 2200 funtów (1000 kg). Z kolei największe roboty mogą automatycznie podnosić, transportować i dostarczać najcięższe palety.

Niezależnie od zadania, te maszyny AMR zostały zaprojektowane tak, aby pracować razem z pracownikami i odciążać ich od fizycznie uciążliwych prac. Dzięki temu pracownicy mogą skupić się na bardziej wartościowych zadaniach.

Źródło: Mobile Industrial Robots

Autonomiczne roboty mobilne Mobile Industrial Robots zyskują na znaczeniu

Jak stwierdził Frank Tobe, analityk branży robotycznej:

Po prawie każdym projekcie pilotażowym MiR, klienci zamawiali kolejne autonomiczne roboty mobilne. Spośród wielu powodów wyróżniają się dwa. Dodając niedrogie regały i akcesoria do przenoszenia materiałów, przedsiębiorstwa wciąż znajdują nowe aplikacje dla tych wszechstronnych robotów mobilnych. Drugą sprawą jest oprogramowanie nawigacyjne, flotowe i obsługujące operacje przenoszenia jest łatwe do zainstalowania, aktywowania i zapewnia ciągły zwrot z inwestycji.

MiR koncentruje się na płasko-powierzchniowych zastosowaniach, które są obecne w prawie wszystkich operacjach produkcyjnych i logistycznych na świecie. Dlatego rozumiem, dlaczego Koch i inne konglomeraty wielobranżowe są zainteresowane MiR. To idealne dopasowanie potrzeby i produktu. – dodał Tobe.

Gigantyczny magazyn pod Poznaniem dla DHL

Wszechstronność robotów MiR, które mogą być dostosowywane do potrzeb klienta za pomocą różnych modułów górnych, jest kolejnym kluczowym powodem, dla którego Guardian Industries zdecydowała się na współpracę z MiR. To także powód, dla którego inne firmy również oceniają możliwe wdrożenia. Jak poinformował Peter Westrick, inżynier ds. obsługi materiałów, w Guardian Industries.

Będziemy wdrażać roboty w wielu zakładach o różnych układach i produktach. Dlatego ważne jest dla nas, aby mieć rozwiązanie logistyczne, które może pasować do wszystkich rodzajów środowisk i łatwo dostosować się do nowych zadań.

Źródło: Mobile Industrial Robots

Autonomiczne roboty zyskują coraz większą popularność

Najnowsze dane z MiR pokazują, że Guardian Industries i Koch Industries nie są jedynymi firmami, które chcą zoptymalizować wewnętrzne przepływy transportowe. Mobile Industrial Robots niedawno poinformował o 55% wzroście sprzedaży AMR w pierwszym kwartale 2021 roku.

Jak przekazał Christian Clausen, dyrektor sprzedaży w MiR:

Jest nam miło rozpocząć współpracę i wesprzeć Guardian w zakresie osiągania celów związanych z produktywnością poprzez wdrożenie naszych elastycznych, współpracujących i bezpiecznych robotów mobilnych. Widzimy duży potencjał w różnych branżach w kwestii optymalizacji przepływów wewnętrznej logistyki. Dotyczy to zarówno przychodzącej, jak i wychodzącej logistyki do obsługi materiałów w zakładach produkcyjnych. Nasze roboty przemysłowe mogą być wdrożone bezpośrednio w te różne przepływy pracy.

Mobile Industrial Robots posiada globalną sieć dystrybucji w 58 krajach oraz lokalne biura w Odense, Nowym Jorku; San Diego, Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie, Tokio i Szanghaju.

Źródło: Biznes Newseria , Automation

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button