Info z rynkuTransport

Nowy Jedwabny Szlak: Nowe połączenie PKP Cargo Connect Gliwice – Chiny

Jak poinformowała spółka PKP CARGO CONNECT na trasie Gliwice – Chiny powstało testowe połączenie kontenerowe, które ma wspierać Nowy Jedwabny Szlak. Spółka będzie operatorem połączenia na odcinku Małaszewicze – Gliwice B Kontenerowa. Miejscem docelowym transportu, było centrum dystrybucyjne w Czechach.

Testowe połączenie obejmowało transport  na polskim odcinku oraz obsługę celną i na terenie terminala PKP CARGO CONNECT w Gliwicach. Jak przekazuje spółka w komunikacie prasowym, połączenie obejmowało także:

[…] dowozy transportem samochodowym do ostatecznych miejsc przeznaczenia w Czechach w ramach usługi door-to-door.

Ivan Ružbacký, prezes PKP CARGO CONNECT, poinformował, że:

Usługa ta jest doskonałym rozwiązaniem dla nadawców i odbiorców przesyłek, ponieważ poszczególne etapy transportu, pomimo zmiany środka transportu. Są one realizowane w tej samej jednostce ładunkowej – w tym przypadku kontenerze 40HC. Dodatkowo wykorzystanie transportu samochodowego na trasie Gliwice – Czechy pozwoli na optymalizację przewozu pod kątem czasu oraz na dostarczenie just-in-time odpowiedniej ilości kontenerów zgodnie z oczekiwaniem klienta.

PKP Cargo Connect i Duisport Agency uruchamiają trasę operatorską do Wielkiej Brytanii

Z kolei Czesław Warsewicz, prezes PKP CARGO, stwierdził, że:

Uruchomienie połączenia kontenerowego na tej trasie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów. Grupa PKP CARGO, mając kompleksową ofertę logistyczną, może łączyć w razie potrzeby różne rodzaje transportu, tak jak w tym przypadku. Zapewniamy naszym klientom obsługę celną towarów, ich przeładunek,  magazynowanie, składowanie.

Warsewicz dodał, że:

Uruchomienie regularnych połączeń spowoduje wzrost znaczenia terminala intermodalnego w Gliwicach. Daje to szanse na rozwój dalszych połączeń operatorskich na trasie Chiny – Polska – Czech.

Obecnie rozwój spółki PKP CARGO CONNECT sprawia, że terminal w Gliwicach staje się jednym z najważniejszych intermodalnych hubów przeładunkowych w tej części Europy. Bezpośrednie połączenie realizowane są z Duisburgiem (Niemcy), Piacenzą (Włochy) i Małaszewiczami. Towary przyjeżdżają m.in. do Xi’an, Chengdu i Chongqing w Chinach.

Znaczenie kolei w transporcie międzynarodowym będzie rosnąć

W najbliższym czasie powstanie nowe bezpośrednie połączenie operatorskie do Turcji.

Źródło: PKPcargo.com

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button