PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerceInfo z rynkuMagazyny

ID Logistics otwiera trzy centra logistyczne. Wszystkie w zachodniej Polsce

ID Logistics otwiera trzy centra logistyczne dla jednego z globalnych graczy branży e-commerce/B2C. Operator logistyczny rozbuduje też powierzchnię i procesy operacyjne w podwrocławskim Krajkowie. Łączna powierzchnia czterech magazynów wyniesie ponad 250 tys. mkw. Firma zatrudni także ponad 3 tys. nowych pracowników.

Rok od uruchomienia magazynu w Krajkowie dla jednego z największych graczy w branży e-commerce, ID Logistics właśnie rozpoczyna realizację kolejnego kontraktu. W tym celu uruchomi 3 nowe centra logistyki  w południowo-zachodniej Polsce. Nowe obiekty powstaną w Zgorzelcu, Gorzowie Wlkp. i okolicach Wrocławia. We wszystkich centrach ID Logistics odpowiadać będzie za zarządzanie operacjami magazynowymi e-commerce. W zakres obowiązków będzie wchodzić przyjęcie towarów, składowanie, przygotowywanie zamówień, dystrybucję, a także zarządzanie zapasami i pakowanie.

Bardzo cieszymy się, że nasz klient, po kilku miesiącach udanej współpracy, rozszerzył umowę i powierzył nam zarządzanie trzema kolejnymi Fulfillment Centers. Zespół ID Logistics jest mocno zaangażowany w realizację tych projektów. Naszym celem jest zapewnienie konsumentom kupującym na stronie naszego klienta jak najwyższego poziomu obsługi zamówień. Wielkość operacji, które będziemy realizować, jest nie tylko prawdziwym wyzwaniem, ale przede wszystkim znakomitą szansą rozwoju dla nas wszystkich – mówi Yann Belgy dyrektor zarządzający, ID Logistics Polska.

3 + 1 nowe centra logistyczne do października

Centra logistyczne ID Logistics w Zgorzelcu, Gorzowie Wlkp. i pod Wrocławiem ruszą operacyjnie do października br. Tak jak w przypadku Krajkowa, realizowane będą tu zamówienia składane online na platformie sprzedażowej przez klientów w Polsce i na  całym świecie. W Zgorzelcu składowane mają być kosmetyki i chemia gospodarcza. Z kolei w dwóch pozostałych magazynach szeroki i zróżnicowany asortyment tzw. artykułów niesortowalnych.

Raben

W Łodzi powstaje największy kompleks logistyczny w Europie

Obecnie trwają również prace nad rozbudową centrum logistyki w Krajkowie. Jego powierzchnia ma się zwiększyć z 42 do 52 tys. mkw. Wdrożone zostaną też rozwiązania z zakresu automatyzacji i optymalizacji procesów magazynowych. ID Logistics wzmocni zespół, zwiększając zatrudnienie o 50 proc. do 850 pracowników.

Automatyzacja i innowacyjne technologie dla e-commerce

We wszystkich nowych centrach logistyki wykorzystane będą rozwiązania z zakresu obsługi magazynowej oraz automatyzacji obsługi zamówień internetowych. Wśród nich wymienić można systemy do automatycznego sortowania paczek oraz tzw. PickTowers (antresole do składowania i preparowania towarów).

ID Logistics otwiera trzy centra logistyczne, a w nich 3 tys. nowych pracowników

W miastach i regionach, gdzie zlokalizowane są magazyny tj. Wrocławiu (2 magazyny), Gorzowie Wlkp. i Zgorzelcu, ID Logistics rozpoczął proces rekrutacji. Łącznie pracę w magazynach znajdzie ponad 3 tys. osób. Firma poszukuje specjalistów i  menadżerów oraz pracowników magazynowych. A już w sierpniu operator logistyczny planuje rozpoczęcie szkoleń dla nowozatrudnionych.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button