Info z rynkuLotniczy

Wykup gruntów pod CPK. Rolnicy piszą do Premiera

Krajowa Rada Izb Rolniczych wysyła do premiera Mateusza Morawieckiego list. Prosi w nim o przedstawienie konkretnych planów dot. tego jak będzie wyglądał wykup gruntów pod CPK.

Jak podaje RMF, rolnicy twierdzą, że sytuacja jest trudna i niepewna. Z tego powodu proszą o jasny plan działania związany z wykupem gruntów pod budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego. Rolnicy domagają się jak najszybszego wykupu gruntów, na którym ma powstać port.

CPK – projektu i wykonawcy brak, ale kasa dla zarządu się znalazła

Rolnicy przedstawiają też swoje szacunki co do wpływu budowy lotniska na sytuację branży agro w regionie. Ich zdaniem przestanie istnieć 200 firm związanych z produkcją rolniczą oraz 750 gospodarstw rolnych.

Wykup gruntów pod CPK potrwa do 2023 roku

Jak wiadomo, obecnie trwa Program Dobrowolnych Nabyć, który jest prowadzony przez Spółkę Centralny Port Komunikacyjny. Ma on potrwać do 2023 roku i w tym czasie osoby zainteresowane sprzedażą gruntów znajdujących się na wyznaczonym terenie mogą zgłaszać się do Spółki.

Grunty, które będą podlegać wykupowi, znajdują się na zachód od Warszawy, ok. 37 kilometrów od centrum miasta. Spółka CPK informuje:

w ramach Programu spółka będzie nabywać nieruchomości z obszaru położonego na zachód od Warszawy. Będa to działki leżące między miastami Żyrardów, Grodzisk Mazowiecki i Sochaczew. Teren ten ograniczają: od południa autostrada A2, od zachodu droga krajowa nr 50, od północy wieś Szymanów i rzeka Pisia, a od wschodu – rzeka Pisia Tuczna i miejscowość Baranów.

O co chodzi z Centralnym Portem Komunikacyjnym?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button