PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Info z rynku

Samolot Ryanair zmuszony do lądowania w Mińsku przez wroga Łukaszenki!

Zatrzymanemu grozi kara śmierci!

Samolot Ryanair Sun, który został zarejestrowany w Polsce, został najprawdopodobniej uprowadzony przez białoruskie służby, aby zmusić go do lądowania w Mińsku. Pierwotna trasa z Aten do Wilna została zakłócona, a piloci zostali przymuszeni do międzylądowania. Tylko po to, aby uprowadzić z pokładu Romana Pratasiewicza, twórcę portalu Nexta. Grozi mu kara śmierci.

Samolot linii Ryanair Sun został zmuszony do międzylądowania za pomocą myśliwców bojowych. Reżim Łukaszenki wywołał tym samym kryzys, którego nie widziano już od wielu lat.

Wszystko po to, aby uprowadzić Romana Pratasiewicza.

Na razie nie wiadomo, czy na pokładzie byli polscy pracownicy, ale jest to bardzo prawdopodobne, ponieważ samolot był własnością polskiego oddziału.

Samolot linii Ryanair Sun porwany przez białoruskie służby?

U.S. Navy przechwyciła statek z nielegalną bronią na Morzu Arabskim

Liderka opozycji Swiatłana Cichanouska jest pewna, że to operacja specjalna białoruskich służb i pogwałcenie traktatów międzynarodowych. Białoruskie władze poderwały MiG-29, aby uziemić samolot i porwać dziennikarza opozycyjnego. Mężczyzna został oskarżony o terroryzm i grozi mu kara śmierci.

Jak wynika z doniesień medialnych, Pratasiewicz miał informować swoich przyjaciół, że ktoś go śledził na lotnisku i mu się przyglądał. Według białoruskiego reżimu myśliwce zostały poderwane, ponieważ istniało ryzyko 'zamieszczonej bomby w samolocie Ryanair”. Negują informację, że sprawa miała charakter czysto polityczny i rozkaz wydał Łukaszenko.

Sprawa jest rozwojowa.

Źródło: WP.pl

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button