E-commerceInfo z rynku

Amazon wybuduje pierwsze w pełni zrobotyzowane centrum dystrybucji

Pracownicy mogą liczyć na dużo benefitów.

Amazon oficjalnie ogłosił, że zamierza stworzyć pierwsze w zrobotyzowane centrum realizacji zamówień w stanie Luizjana. Jak twierdzą przedstawiciele firmy, obiekt w Shreveport będzie miał ok. 60386.98m² i stworzy dodatkowe 1000 miejsc pracy.

Amazon przekazał również w swoim oświadczeniu, że nowi pracownicy Amazon mogą liczyć na wynagrodzenie rzędu 15 USD za godzinę. Otrzymają również kompleksowe świadczenia dodatkowe, np. będą mogli liczyć na pełne ubezpieczenie medyczne, w tym okulistyczne i dentystyczne. Otrzymają również dodatkowy plan emerytalny 401(k) z 50% wkładem firmy. Amazon podkreślił, że każdy pracownik otrzyma również 20 tygodni płatnego urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego, a także płatne urlopy wakacyjne.

Amazon nie zapłacił ani centa podatku i prosi o wsparcie dla swoich pracowników

Jak przekazał Adrian Perkins, burmistrz Shreveport:

Nasze miasto jest zaangażowane w rozwój zróżnicowanej społeczności biznesowej. Jesteśmy podekscytowani, że możemy być nowym domem dla najnowocześniejszego centrum dystrybucyjnego. Będzie to cenny atut dla naszej społeczności i zapewni możliwości zatrudnienia dla setek naszych mieszkańców. Ten projekt może zmienić życie wielu naszych obywateli, którzy wciąż borykają się z finansowymi skutkami trwającej pandemii.

Na co jeszcze mogą liczyć pracownicy Amazon?

Pracownicy będą mogli liczyć także na liczne programy innowacyjne, takie jak Career Choice, w ramach którego firma pokrywa do 95 procent czesnego za kursy doszkalające. Co ciekawe, nie muszą być one istotne dla pracy w firmie. Od momentu uruchomienia programu, ponad 25 000 pracowników na całym świecie podjęło studia w różnych dziedzinach. Dotyczy to m.in. projektowania gier i komunikacji wizualnej, pielęgniarstwa, programowania IT, a nawet radiologii.

Pandemia COVID-19 przyspieszyła rozwój logistyki E-commerce

William Hicks, regionalny dyrektor operacyjny Amazon przekazał, że:

Amazon może i jest globalnym biznesem, ale tworzą go małe firmy i społeczności. Od lokalnych miejsc pracy, które tworzymy, do lokalnych ludzi, których zatrudniamy, szkolimy i podnosimy kwalifikacje. Jesteśmy zachwyceni, że możemy rozszerzyć naszą działalność w północno-zachodniej Luizjanie. Cieszymy się, że staniemy się częścią lokalnej społeczności.

Według informacji prasowych, od 2010 do 2019 Amazon zainwestował ponad 250 milionów dolarów w stanie Louisiana. Dotyczy to zarówno infrastruktury, jak i wynagrodzenia dla pracowników. Tym samym inwestycje firmy przyniosły dodatkowe 220 mln dolarów dla gospodarki całego stanu.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button