Intermodalny

Globalny wzrost transportu intermodalnego. Czy tendencja się utrzyma?

Jak wskazują eksperci, globalny wzrost transportu intermodalnego jest faktem. Co więcej, organizacja Intermodal Association of North America przekazała, że trend może będzie kontynuowany do końca roku.

Raport wskazuję również znaczny wzrost wolumenu przewozów intermodalnych, ponieważ w pierwszym kwartale 2021 r. wolumeny wzrosły o 10,5% rok do roku. Z kolei kontenery międzynarodowe zwiększyły się o 14,8% w stosunku do roku 2020; przesyłki krajowe, 4,4%; a naczepy, 20%.

Port Melbourne przeznaczy 2 mld USD na budowę terminala intermodalnego

Jak wskazał Joni Casey, dyrektor generalny IANA:

Raben

Wolumen przewozów intermodalnych wzrósł trzeci kwartał z rzędu.

Ponadto, jak wynika z raportu, wzrost ten będzie kontynuowany do końca bieżącego roku. Dodatkowo USA zanotowały wysoki wynik 4,4% wzrostu w skali rocznej.

Źródło: Material Handling & Logistics

Wzrost znaczenia transportu intermodalnego na świecie

W pierwszym kwartale odnotowano wzrost w siedmiu korytarzach handlowych o największej gęstości, które łącznie obsługiwały ponad 60% całkowitego wolumenu. W przypadku trzech z nich wzrost był dwucyfrowy: Trans-Canada, 26,4%; Midwest-Southwest, 15,7% i South Central-Southwest, 15,6%.

W regionie Southeast-Southwest wzrost wyniósł 8,9%, w regionie Midwest-Northwest transport wynosił 8,3%, a w regionie Intra-Southeast 7,5%. Natomiast w regionie Northeast-Midwest wzrost wyniósł 5%.

Jak podaje branżowy portal MHL News, całkowity wolumen IMC wzrósł w I kwartale o 10,2% rok do roku, przy czym ładunki intermodalne i autostradowe wzrosły odpowiednio o 1,5% i 16,1%.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button