Info z rynku

PEKAES w Kaliszu uruchamia swój 21. oddział w Polsce

Operator rozszerza swoją siatkę

PEKAES poinformował, że 26 kwietnia pracę rozpoczął kolejny oddział firmy. Jest to 21. oddział operatora w Polsce. Tym razem PEKAES zagościł w Kaliszu.

Kalisz jest jednym z największych miast w województwie i ważnym ośrodkiem w regionie. PEKAES zaznacza z resztą, że wybór inwestycji nie był przypadkowy. Firma jest aktywna w tym regionie od lat. Wśród głównych przesłanek do otwarcia oddziału w Kaliszu był rozwój całego regionu, co wpływa na zapotrzebowanie na usługi logistyczne.

– Wybraliśmy Kalisz, gdyż rośnie skala naszych operacji w tym regionie kraju. Terminal położony jest w doskonałej lokalizacji. Dzięki temu możemy zoptymalizować łańcuch dostaw i świadczyć usługi logistyczne w jeszcze krótszym czasie. Z pewnością zyskają nasi partnerzy biznesowi z Kalisza i okolic. Ich przesyłki będą miały teraz znacznie krótszą trasę do pokonania. Oczywiście na tym nie koniec naszych inwestycji, gdyż wraz z rozwojem biznesu planujemy powiększać powierzchnię terminalową w Kaliszu. Chcemy tym samym podążąć ścieżką dalszej rozbudowy naszej sieci dystrybucyjnej.  – stwierdza Maciej Bachman, Prezes Zarządu PEKAES.

Nowy obiekt będzie pełnić istotną rolę w procesie dystrybucji towarów na szlaku pomiędzy Polską a Niemcami. Mówi też o tym prezes firmy:

Terminal PEKAES w Kaliszu stanowi łącznik w realizacji dostaw pomiędzy Poznaniem a Łodzią, Warszawą, jak i Berlinem. Od lat notujemy rekordowe wzrosty w wolumenie ładunków, które transportujemy pomiędzy Polską, a naszym zachodnim sąsiadem dodaje Maciej Bachman.

Nowy oddział PEKAES w Kaliszu ma 3000 mkw.

Oddział PEKAES w Kaliszu znajduje się w południowo-zachodniej części strefy przemysłowej miasta przy ulicy Rozwojowej 1 w Kaliszu. Jego powierzchnia wynosi 3000 mkw. Obiekt położony jest niedaleko drogi krajowej nr 25 oraz autostrady A2.

Malcolm Mclean i jego kontenerowiec, który zmienił świat

W ciągu ostatnich dwóch lat Grupa PEKAES oddała do użytku terminale m.in. w Opolu, Białymstoku, Zielonej Górze, Mińsku Mazowieckim czy Legnicy. Natomiast pod koniec sierpnia 2020 roku spółka uruchomiła nowy terminal w Olsztynie, a w marcu tego roku obiekt w Gdańsku.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button