Info z rynku

Podwrocławski zakład Linde zasilany zieloną energią

Podwrocławski zakład produkcyjny Linde Gaz Polska został pierwszym w pełni zasilanym zieloną energią. Jest to pierwszy w Polsce certyfikowany zakład produkujący gazy powietrzne przy wykorzystaniu energii pochodzącej w 100% z OZE. Proces certyfikacji został przeprowadzony przez prestiżową jednostkę certyfikującą TÜV SÜD.

Wykorzystywanie energii pochodzącej z OZE podczas energochłonnego procesu separacji powietrza, pozwoli ograniczyć emisję dwutlenku węgla do 99% w porównaniu z konwencjonalnym procesem produkcji. Roczna redukcja emisji wyniesie ponad 60 tys. ton. Jest to równowartość śladu węglowego pochodząca z 7225 gospodarstw domowych w ciągu roku.

Przestawiając nasz zakład w Polsce na zieloną produkcję, wspieramy naszych klientów w osiąganiu ich zielonych celów. Wspólnie dbamy o lepszą przyszłość naszej planety – wskazuje Eric Schulze, Prezes Linde Gaz Polska.

Zakład Linde zasilany zieloną energią, a ograniczenie śladu węglowego

Linde jest na dobrej drodze do osiągnięcia zakładanych celów ograniczenia emisji. Pod koniec 2020 r. firma ogłosiła zmniejszenie intensywności emisji gazów cieplarnianych (GHG) o 16% w porównaniu z 2018 r.

W praktyce firmy zaopatrujące się w produkty z podwrocławskiego zakładu otrzymują certyfikaty o księgowej redukcji dwutlenku węgla, na podstawie miesięcznego zużycia zielonego tlenu, azotu i argonu. Ograniczenie emisji sięga nawet 300 kg dwutlenku węgla na tonę zielonego produktu w porównaniu z tradycyjnie produkowanymi gazami.

Certyfikat w obszarze zielonej strategii

Każdy etap procesu produkcyjnego i handlowego w zakładzie Linde w Biskupicach Podgórnych został zbadany i akredytowany przez TÜV SÜD. Współuczestnicząc w ekologicznej strategii, Linde gwarantuje, że cały proces produkcyjny jest zgodny ze standardem „Accounting EE”.

Sprzedaż Linde na świecie w 2020 roku wyniosła 27 miliardów dolarów (24 miliardy euro). W Polsce firma jest obecna od 28 lat. Posiada zakłady produkcyjne i biura handlowe na terenie całego kraju. Gazy przemysłowe Linde mają  wiele zastosowań, od ratującego życie tlenu w szpitalach, poprzez gazy specjalne wspomagające produkcję elektroniki, aż po wodór wykorzystywany w  technologii czystych paliw.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button