Info z rynku

Nowe auta dla Poczty Polskiej dostarczy GEFCO Polska

1000 nowych dostawczaków dla Poczty Polskiej

GEFCO Polska dostarczy nowe auta dla Poczty Polskiej. Spółka poinformowała o realizacji kontraktu na adaptację oraz dostawę ponad 1000 nowych pojazdów. Będą to dostawczaki – Peugeot Boxer i Partner. Jest to kolejny przykład współpracy między przedsiębiorstwami.

W ramach kontraktu GEFCO odpowiada za całościową obsługę logistyczną pojazdów dla Poczty Polskiej. Począwszy od ich odbioru z fabryk Peugeot w Hiszpanii i Włoszech, przez adaptację po dostawę gotowych samochodów do centrów logistycznych Poczty Polskiej. Jest to procedura, którą od A do Z zajmuje się operator. Tym samym w pełni odpowiada ona za dostawę nowych aut dla Poczty.

Ponad 1000 aut dostawczych Peugeot jest przewożonych transportem drogowym i kolejowym do oddziału GEFCO Łajski pod Warszawą. W Łajskim odbywa się proces przygotowania aut zgodnie ze specyfikacją zamówienia. Zmiany obejmują m.in. wykonanie zabudowy oraz oklejenie pojazdów w barwy Poczty. Ponadto odbywa się montaż tablic rejestracyjnych, doposażenie pojazdów w gaśnice i trójkąty ostrzegawcze oraz wykonanie niezbędnych operacji technicznych. Po tych działaniach pojazd będzie gotowy do rozwożenia przesyłek.

Nowe auta elektryczne dla Poczty Polskiej

Szczegóły projektu zostały omówione podczas spotkania przedstawicieli Peugeot Polska, Poczty Polskiej i GEFCO Polska. Cieszymy się z możliwości kontynuowania dotychczasowej współpracy z Peugeot Polska w ramach zamówień flotowych. W przypadku zlecenia dla Poczty Polskiej największym wyzwaniem jest krótki termin realizacji zlecenia oraz duży wolumen pojazdów, które należy poddać szeregowi czynności przygotowawczych. GEFCO jest głównym operatorem logistycznym Peugeot Polska, więc tego typu zlecenia wykonujemy ponad bieżącą obsługę dostaw pojazdów w sieci dealerskiej Peugeot. Korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań logistycznych i darzymy siebie dużym zaufaniem – mówi Adam Wielgus, kierownik centrów samochodowych i obsługi technicznej GEFCO Polska.

Modernizacja floty pojazdów Poczty Polskiej jest skutkiem szybkiego rozwoju branży e-commerce. Stały wzrost wolumenu przesyłek wymaga dalszych inwestycji. Obecnie flota Poczty Polskiej to ponad 5000 aut dostawczych, w tym kilkadziesiąt samochodów elektrycznych. Samochody obsługują w sumie sieć 7600 placówek pocztowych w całej Polsce.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button